O nas

Tu jest Twój impuls do… nauki!

NASZA MISJA

Wykorzystujemy przemyślane metody nauczania oraz naturalne zdolności każdego człowieka (tego małego i tego dużego! ) – do odkrywania pasji do nauki oraz poznawania świata.

Zaczynaliśmy w roku 1996. Były to czasy, gdy języki – jak wszystko inne zresztą – przyswajało się w sposób monotonny, pamięciowy, czyli niezwykle nużący (czy aby na pewno to się wszędzie już zmieniło?). Zdecydowanie nie była to moja bajka! Chciałam, aby w Olkuszu pojawiło się miejsce, gdzie priorytetem będzie PRZYJEMNOŚĆ (wiesz, że wtedy mózg zupełnie inaczej przyswaja wiedzę?) z nauki języków oraz poznawania świata. Zdecydowanie było to najważniejsze! 

Na drugim miejscu – KOMUNIKACJA! Absolutnie nie chciałam, aby nasi słuchacze uczyli się stosu słówek czy też reguł gramatycznych (tak, wiem! To też je ważne! Ale można je przyswoić w całkiem inny, przyjazny dla mózgu sposób!). Nie chciałam, aby znali język biernie. Chciałam natomiast, aby nie stresowali się podczas podróży, aby umieli przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną czy też zadzwonić i zrozumieć nawet szybko mówiącego rozmówcę, ale też porozmawiać o ulubionej książce czy muzyce. Chciałam, żeby zakosztowali SIEBIE w innym wydaniu, SIEBIE bez ograniczeń. 

Zupełnie bowiem zgadzam się z Ludwikiem Wittgenstein, który powiedział kiedyś: „Granice mojego języka oznaczają granice mojego świata”.  

"Granice mojego języka oznaczają granice mojego świata" - LUDWIK WITTGENSTEIN

Wiedziałam, że stworzenie takiego miejsca jest możliwe – miałam przyjemność zakosztować przeróżnych metod nauczania studiując na paryskiej Sorbonie, Uniwersytecie w Lille czy też w Brukseli. I chciałam, aby tak było w Olkuszu!

Nazywam się Tatiana Redel Jestem filologiem j. francuskiego (tłumaczem przysięgłym tegoż języka również), ale nieustająco lubię się uczyć innych. Wszystkie metody, którymi uczymy w IMPULSIE – przetestowałam, aby wybrać tylko te skuteczne (osobiście lub na własnych dzieciach 😉).  Jestem również pasjonatką zdobywania wiedzy na temat funkcjonowania mózgu; zarówno jeśli chodzi o jego zdolności przyswajania wiedzy, ale też aspekty psychologiczne.

Na „impulsowym” pokładzie mam ogromną przyjemność współpracować z grupą pasjonatów językowych, ludzi z niesamowitym poczuciem humoru oraz dystansu do siebie.

Stąd to nasze nieustanne dążenie do wprowadzania tylko metod naturalnych, spójnych ze zdolnościami, z którymi każdy z nas przychodzi na świat (dowód – każdy z nas z powodzeniem nauczył się języka ojczystego 😉), czasem tylko są one mocno zakopane po warstwą złych szkolnych przyzwyczajeń oraz opinii innych na nasz temat.

Wiemy, że we współczesnym świecie znajomość języków staje się normą. Posługiwanie się drugim (trzecim i czwartym…) językiem daje ogromne możliwości; nie tylko na rynku pracy, ale również w życiu codziennym.

Cały czas chcemy, aby „Impuls” spełniał rosnące wymagania słuchaczy chcących poszerzyć „granice” swojego świata. Staramy się więc przybliżać naszym słuchaczom żywą mowę innych krajów. Jesteśmy wrażliwi na językowe trendy, ale też na nowe badania dotyczące naszego mózgu i przyswajania wiedzy.

Dokładamy też wielkich starań, by chwile spędzone w naszym Centrum były również czasem wytchnienia od codziennych obowiązków. Ciepła atmosfera przenika wszystkie nasze lekcje, kursy i imprezy.

Zapraszamy zatem

Wejdź z nami na WYŻSZY POZIOM!

Nie TYLKO języka, ale też samoakceptacji i wiary w swoje możliwości Pokażemy Ci, że każdy z nas jest zaprogramowany, by się uczyć. ALE nie w sposób znany ze szkoły (słynne „3 x Z” ) poprzez zapamiętywanie porcji informacji do momentu zdania egzaminu.

Prawdziwe uczenie się polega na czymś zupełnie innym. Na doświadczaniu , czerpaniu przyjemności, możliwości popełnienia błędów bez oceniania i wdrażaniu nowej wiedzy. Dokładnie tak, jak robiliśmy będąc dziećmi, ucząc się jeść, chodzić, żyć w otoczeniu akceptacji i zachwytu najbliższych.

Nasze kursy są właśnie tak zaprojektowane

Doświadczasz

pięknych, transformujących mechanizmów. Język jest pomostem do fascynujących tematów, a nie celem samym w sobie. Odczuwasz głęboką wewnętrzną motywację, by go odkrywać.

Otwierasz się na błędy

bo teraz już wiesz, że muszą zaistnieć. Widzisz też, że nikt Cię nie ocenia Uczysz się łagodności wobec siebie, bo tak jak my rozumiesz , że nie ma ludzi niezdolnych do języków (są tylko złe metody albo źli nauczyciele ). Zaczynasz się rozwijać poprzez akceptację dla siebie - a nie chęć "samonaprawiania".

Odczuwasz przyjemność

z odkrywania języka w nowym sposób. Ale też z przebywania na lekcji utkanej z dobrego humoru oraz wielkiego dystansu do siebie

Wdrażasz

już od pierwszej lekcji aktywnie UŻYWASZ języka. Każde zajęcia bowiem to przygoda nastawiona na komunikację Tak! Nawet w grupie zupełnie początkującej! Mamy na to sprawdzone pomysły . To dzięki nim nowe słowa i zwroty zakotwiczą się w Twojej pamięci

IMPULS to nie tylko zajęcia dla dorosłych

Nieustannie rozwijamy naszą markę. Jako jedyni w regionie możemy pochwalić się sporymi osiągnięciami m.in.: statusem:

Centrum Przygotowawczego do międzynarodowych egzaminów Cambridge

Certyfikowanym Centrum Edukacyjnym Instytutu Krytycznego Myślenia

Szkoły Helen Doron English uczącej dzieci i młodzież od 1 roku do lat 19

Studio MathRiders

zajęcia przyjemnej matematyki metodą naturalną (bo matematyka tak jak i języki otwiera wiele drzwi! Można nawet spotkać się z opinią, że jest językiem przyszłości!) dla dzieci i młodzieży.

To co?

Do zobaczenia  Jeśli mieszkasz w okolicy – koniecznie musisz nas lepiej poznać

Zapraszamy do nas na mały rekonesans. Skontaktuj się z nami 😉 Sprawdzisz, kim jesteśmy. Porozmawiamy o przyszłości językowej Twojej lub Twojego dziecka i zaprosimy Was na lekcję próbną, byś nie miał wątpliwości, że właśnie nam warto zaufać.

Sprawdź swój poziom językowy w kilka minut!

Wypełnij krótki test poziomujący i dowiedz się od którego poziomu możesz zacząć naukę!

Umów się na bezpłatną lekcję pokazową!

Przyjdź i zobacz jak wyglądają nasze zajęcia.

Pracuj z nami!

Aplikuj poprzez formularz

języki

Który język Cię interesuje?

DLA FIRM

Kursy językowe dla firm w grupach oraz indywidualne

Prowadzimy kursy językowe przygotowane z uwzględnieniem potrzeb pracowników poszczególnych firm. Kursy mogą odbywać się w siedzibie firmy lub w naszym Centrum. Jesteś odpowiedzialny za szkolenia w firmie? Lub jako pracownik chciałbyś ulepszyć umiejętności językowe?

Ustalenie poziomów językowych

Rozpoczynamy współpracę od ustalenia poziomu zaawansowania kursantów.

Przeprowadzenie lekcji pokazowej

Zajęcia pokazowe w celu zaprezentowania skutecznej metody nauczania.

Organizacja grup

Podzielenie kursantów na grupy w zależności od poziomu zaawansowania lub ustalenie zajęć indywidualnych z lektorem.

Prowadzenie zajęć z raportowaniem

Zajęcia prowadzone są zgodnie z ustalonym harmonogramem. Udostępniamy raporty o postępach nauki oraz obecności na zajęciach zarządowi firmy.

Doświadczenia
0 +lat
Kursantów
0 tys+
Lektorów
0 +
Zdanych egzaminów
0 tys+
Kursanci o nas

Dziękujemy za Wasze pozytywne opinie!

Wasze pozytywne opinie to dla nas źródło motywacji i prawdziwa nagroda za nasze zaangażowanie.